Vali ennast! Vali naer!

Naerukoolitus ettevõtete meeskondadele Epp Priimägi-min

Vali ennast! Vali naer!

Naer on kingitus

Naerus on jõudu, energiat, inspiratsiooni – täpselt nii nagu igas inimeses, ka Sinus! Ka naer on üks valik meie elus – me valime selle, kas vaatame oma elule läbi huumoriprisma või mitte. Oskus naerda on kingitus, elu antud kingitus ja see on antud meile kõigile – ja see on valik, kas kasutada naeru iseenda hüvanguks. Kui me oleme enda naeru ära unustanud, siis tõttavad appi naerukoolitajad, naerujooga viljelejad,  naeruterapeudid, õnnespetsialistid – tulevad üles otsima kingitust, mille sa oled sügavale enda sisse ära pannud.

Väike väänik, anna asu, et ma suureks eal ei kasu

Kõiki inimesi on õnnistatud oskusega naerda – vaadake kas või neid pisikesi paarikuiseid lapsi, kes sulatavad oma naeratusega nii mõnegi südame ja samas on naerukeel just see, mida nad juba imeliselt valdavad. Mina olen valinud naeru või ma lihtsalt ei ole lubanud oma sisemisel lapsel argikohustuste vahele ära kaduda. Naer on see miski, mida keegi minult ära võtta ei saa. Ma luban endale naermist, hoolimata sellest, et ühiskonna meelest ei ole see vahel sobilik. Olen endamisi vahel naernud, et võtsin neid Pipi Pikksuka pille, millega koos pidi ütlema: Väike väänik, anna asu, et ma suureks eal ei kasu.” Igaüks peaks lubama endale naeru ja teadlikult naerma iga päev. Naer on valik.

Inimesed, kes suudavad ilma põhjuseta naerda, suudavad seda kergemini teha ka põhjusega

Iseend otsides on samuti naerul oluline roll. Kui inimene suudab enese üle naerda, siis suudab ta ka oma teel edasi liikuda ja areneda. Oskus enda üle nalja teha on väärt oskus, kuid parajaks väljakutseks on isegi naerujoogas osalejate jaoks naerda ilma põhjuseta. See on trenn, harjutus, mis viib lähemale huumoritunnetusele, rõõmule. Naerujooga looja Madan Kataria mantra kõlab tõlgituna nii: “Teeskle, teeskle, kuni õnnestub.” Inimesed, kes suudavad ilma põhjuseta naerda, suudavad seda kergemini teha ka põhjusega. Naer on oskus, mida me saame arendada, me saame seda kontrollida ja vajadusel iseenda hüvanguks ära kasutada. Naer  on oskus, mida võimalik harjutades meis üles äratada, küsimus on vaid selles, kas ma tahan seda või mitte.

Naer muudab inimest

Naerdes ei saa olla vihane, naerdes ei saa mõelda halbadele asjadele, naerdes oled täielikult kohal siin ja praegu. Naerdes on võimalik muuta oma ajukeemiat ja tuua ümbritsevasse maailma rohkem rõõmu ja näha seeläbi maailma või oma probleemi, mis vajab lahendamist, hoopis teise nurga alt. Naeru mõju on hämmastav – naerukoolitusel võivad näiteks täiesti võõrad inimesed end tunda vanade tuttavatena, sama lugu on, kui teha töötuba meeskondadele, töökollektiividele – naer liidab inimesi. Lisaks sellele on naerul tohutu hulk positiivseid kasutegureid meie füüsilisele kehale. Loe naeru mõjust täpsemalt siit!

Elu ilma naeruta

Muidugi võib elu vabalt mööda saata ka mossitades, nuttes, virisedes. Inimene võib seda valida, aga usun, et see aeg, mis on elatud rõõmu- ja naerujõuga on efektiivsem, inspireerivam ja vanarahva tarkuse kohaselt ka pikem. Öeldakse ju, et naer pikendab eluiga.

Tasub meeles pidada, kuidas me oma elu mööda saadame ja milliseks see kujuneb, on ikka ja ainult meie endi teha. Luba oma eluenergia välja ja naera, naera võimaluste üle. Naera raskuste üle ja asjad liiguvad. Anna oma naerule võimalus muuta maailma!

Võta ühendust, kui vajad eesnaerjat!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: Content is protected !!