Mis on ülemaailmne naerupäev?

Ülemaailmne naerupäev naerukoolitus Eestis-min

Mis on ülemaailmne naerupäev?

Ülemaailmne naerupäev on globaalne üritus, mis toimub igal aastal maikuu esimesel pühapäeval. 

Esimest korda tähistati naerupäeva 1998. aastal ja sellest on saanud populaarne sündmus, mida tähistatakse paljudes maailma riikides.

Maailma naerupäeva peamine eesmärk on propageerida naeru tervendavat mõju ning tuua inimesi kokku rõõmu ja õnne vaimus.

Miks on naermine kasulik?

Naeru nimetatakse sageli parimaks ravimiks ja seda mõjuval põhjusel. Uuringud on näidanud, et naerul on palju tervisega seotud eeliseid, sealhulgas stressi vähendamine, immuunsüsteemi tugevdamine ja meeleolu parandamine. Samuti on avastatud, et naer suurendab valutaluvust ja vähendab südamehaiguste riski.

 

Kuidas sai naerupäev alguse?

Maailma naerupäeva lõi Indiast pärit arst dr Madan Kataria, kes on tuntud ka kui naerujooga liikumise asutaja. Naerujooga on praktika, mis ühendab naeruharjutusi jooga hingamistehnikatega. See töötati välja 1990. aastatel ja sellest on saanud kogu maailmas populaarne treening- ja stressimaandamise vorm.

 

Kuidas naerupäeva tähistatakse?

Ülemaailmsel naerupäeval tulevad inimesed kokku, et tähistada naerurõõmu. Erinevad koos naeruharjutusi harrastavad rühmad korraldavad sel päeval sageli üritusi ja koosviibimisi. Need sündmused võivad hõlmata nii naerukoolitusi ja naerujooga seansse, kui ka muid lõbusaid tegevusi.

Maailma naerupäeva eesmärk ei ole mitte ainult propageerida naermisest tulenevat kasu füüsilisele ja vaimsele tervisele, vaid ka tuua inimesi kokku ühtsuse ja rahu vaimus. Naer on universaalne keel, mis ületab kultuuribarjäärid ja millel on jõud inimesi positiivsel viisil kokku tuua.

Viimastel aastatel on ülemaailmne naerupäev muutunud populaarsemaks kui kunagi varem. Selles on suurt rolli mänginud sotsiaalmeedia, kus inimesed üle maailma jagavad enda naermisest fotosid ja videoid ning osalevad naerujooga harjutustes. See on aidanud tõsta teadlikkust naeru kasulikkusest ning julgustanud rohkem inimesi selles lõbusas ja tervislikus tegevuses osalema.

 

Mida saad Sina naerupäeval teha?

1. Proovi naerujoogat või naerukoolitust

Isegi, kui Sinu lähikonnas ei ole täpselt naerupäeval ühtegi naerusündmust toimumas, siis pane need kirja naerujoogasse mõneks teiseks päevaks. Kui aga oled korraldamas näiteks sünnipäeva või firmaüritust, siis kutsu kindlasti naerukoolitaja ennast ja kolleege naerutama ja tiimiüritust läbi viima.

2. Vaata naljakaid videosid

Kui sa ilmselt tavapäeval tunned nn kassivideote vaatamise pärast veidike süümekaid, siis naerupäeval vaata ja naera terviseks!

3. Mine välja ja vaata stand-up etteastet, komöödiaetendust või -filmi

Anna võimalus millelegi, mida sa võib-olla niisama ei külastaks. Eriti soovitame muidugi meie oma Eesti stand-up koomikuid.

 

Kokkuvõtteks

Ülemaailmne naerupäev on oluline sündmus, mis propageerib naeru tervendavat jõudu ning toob inimesed kokku rõõmu ja õnne vaimus. Olenemata sellest, kas osalete naerujooga seansil või veedate lihtsalt aega sõprade ja perega, on naermiseks ja elu nautimiseks aja võtmine hea füüsilise ja vaimse tervise säilitamise oluline osa. Miks siis mitte võtta mai esimesel pühapäeval aega, et naerda, lõbutseda ja elurõõmu tähistada ja seda isegi pealtnäha ilma suurema põhjuseta?

 

5 huvitavat fakti naeru kohta

Allikas: https://nationaltoday.com/world-laughter-day/

 

  • Naer oli enne, kui keel.

Teadlased usuvad, et inimesed naersid enne, kui nad oskasid rääkida.

  • Loomad naeravad samuti.

Näiteks rotid ja šimpansid on tuntud naeruloomad.

  • Aju ei suuda naermisele vastu panna.

Millal iganes me kuuleme kedagi naermas, käivitatakse meie aju premotoorne kortikaalne piirkond, mis aktiveerib ka meis naeru.

  • Naermine põletab kaloreid.

10-15 minutit naermist võib põletada 40 kalorit.

  • Maailma pikim stand-up etteaste kestis 80 tundi.

15. aprillil 2015 salvestati Nashville’is maailma pikim stand-up show, milles osalised erinevad koomikud.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: Content is protected !!