16 mai Põleta pühadekalorid naerdes
Olgu need jõulu- või jaanipühad või suurem sünnipäevatähistamine mitme erineva seltskonnaga, ikka ja jälle avastavad paljud inimesed, et see aeg on tuntavalt mõjutanud füüsilist vormi. Nenditakse, et taas on liiga pikalt laua äärde istuma jäädud ja end vähe liigutatud. Muidugi on võimalik oma vorm kiiresti taastada, kui taas tasakaalustatult süüa ja palju liikuda. Kui aga aega ega tahtmist pole õue ega trennisaali minna, siis on abiks ka naer. Jah, kuulsite õigesti, naer.
Naer kulutab kaloreid
Naer nimelt põletab sama palju kaloreid, kui näiteks tund aega kiiret jooksu. Uuringud on näidanud, et üks minut naeru võrdub 10 minutiga trenažööril või 15-minutilise jalgrattasõiduga. Christoph Emmelmanni “Väikesest naerujooga raamatust” võib lugeda, et iga naerupahvaku juures masseeritakse vahelihast ja soolestikku, mis soodustab seedimist. Lisaks mõjutab naer maksa, mao, südame ja kopsude tööd, viib ära pinged ja stressi ning tekitab õnnehormoone (endorfiine).
Sörkjooks sinu siseelunditele
Naer on kasulik kõikidele meie elunditele ja seda võib võrrelda ka sisemise sörkjooksuga. Naermise ajal saavad massaaži kõik siseelundid, mis omakorda aitab neil paremini funktsioneerida ja samas põletada ka vistseraalset rasva. Naeru abil saab tugevdada ka oma kõhu-, selja- ja jalalihaseid.
Ameerika teadlased on tõestanud, et 15 minutit naeru päevas aitab aastas alla võtta keskmiselt 2.5 kg. Üks asi on kaalukaotus, kuid sellele lisandub positiivne olek, rahulolu iseendaga, rõõm tehtust. Pealegi on naer väga odav abivahend – see on meile sünnist saati kaasa antud oskus, mis on vaja enda seest vaid välja lubada ja miks mitte kasutada seda rahulolevama iseenda vormimiseks.
Naer on väljakutse
Naeruga on mõnes mõttes sama lugu nagu mõne füüsilise väljakutsega, nt plangu harjutusega – alustad 20 sekundist ja lõpetad mitmete minutitega. Nii naer kui “plank” vajavad mõlemad tahtejõudu ja treenimist. Usun, et korralik uue aasta väljakutse oleks planku tehes laginal naerda. Naer võib sama moodi olla harjutus, mis aitab elada paremat ja täisväärtuslikumat elu.
Enne plangu väljakutset aga võiks proovida lihtsamaid harjutusi. Näiteks lihtne harjutus peegli ees – manada näole rõõmus ilme ja vaadata seda esialgu peeglist 10 sekundit. Siis aga võiks proovida sama asja kurja või lausa vihase näoga. Sellest lihtsast harjutusest tuleb väga hästi välja, kui palju energiat annab lihtne suunurkade tõstmine. Ja kui seda teha kõigil kordadel, kui peegliga kohtud, siis on see juba väga hea soojendus, et hiljem laginal naerda.
Tore harjutus, mis pakuks kindlasti mängulusti ka lastele on putukanaer – selleks on vaja minna selili põrandale ja tõsta üles oma käed ja jalad ning samal ajal laginal naerda. Kusjuures sama harjutust soovitavad joogaspetsialistid ka neile, kes kurdavad külmetavate jalgade üle. Proovi, kui kaua sa naerda jaksad! Esimesel korral proovi minut täis saada, siis pikenda naeru aega 20 sekundi kaupa!
Kui aga ikkagi on tunne, et tahaks kooki või kommi, siis võib ju naerda ka näiteks iga kommi peale – komm ja 5 min naeru. Siis oleks ehk kergem tasakaalu saavutada. Ja miks mitte teha naeruharjutusi pere- või sõpraderingis ka näiteks uut aastat vastu võttes, mis samuti on tuntud kui üks suur laua ääres istumise püha. Üks võimalus on kohandada enda jaoks sobivaid naeruharjutusi selle sama jõulutervituse eeskujul.
Jaksu ja jõudu kalorite põletamiseks ja olge kavalad, leidke rohkelt põhjuseid naermiseks. Naer aitab igas olukorras ja kindlasti on naerujõudu vaja ka liigsetest kaloritest vabanemiseks!
Sorry, the comment form is closed at this time.