12 juuli Naer
Mis see on? Ja kuidas seda oma ellu juurde saada?
Sõnaveeb ütleb, et naer on lõbususe väljendamine näoliigutuste ja spontaansete häälitsustega; selliste häälitsuste jada. Ja nii see on, rõõmu väljendamiseks me tihtipeale naerame või hoopis kihistame, itsitame, irvitame, möirgame naerust või lausa kilkame ja kiljume, hõiskame. Naer seostub enamasti positiivsete emotsioonidega, see tekitab kehas mõnusa vabanemise tunde.
Naeruhelisid tekitavad diafragma ja teiste hingamissüsteemi osade rütmilised kokkutõmbumised. Tihtipeale on see reaktsioon teatud välistele või sisemistele stiimulitele. Inimesed tihtipeale otsivad põhjust naermiseks, aga samas tasub endale meelde tuletada, et algul võib olla naer ja siis alles võib tulla nali.
Naer suurendab hapnikusisaldust kehas, stimuleerib südant, kopse ning lihaseid. Peale selle aitab naer vallandada kehas endorfiine. Mõnes mõttes võib inimest võrrelda auruveduriga – kui pinge kuhjub, on naer nagu auruklapp, mis aitab liigset survet leevendada.
Soojendus naerule on kindlasti – naeratamine. See, et me juba märkame elu võlu enda ümber. Vahel me naeratame, et näidata sõbralikkust või viisakust, võib tahame väljendada heatahtlikkust, õnnetunnet või rahulolu. Kui inimene tahab, et ta elus oleks rohkem rõõmu, siis tasub leida võimalusi naeratamiseks, nt alati naeratada, kui mõnest peegeldusest vaatab vastu see kõige kallim ehk siis sina ise.
Paljud meie hulgast igatsevad spontaanset naeru – seda loomulikku reaktsiooni, kui oled koos oma kõige lähedasematega ja mitte midagi muud ei loe… see naer on autentne ja viib meid hetke, kus me lihtsalt naudime nalja või lõbusat sündmust. Need on need hetked lapsepõlvest või sõpradega koos olemisest… kurb tõsiasi aga on, et selliseid naerupahvakuid tuleb elus üha vähem ette, aga hea uudis on see, et me saame ise teadlikult tekitada neid hetki juurde, olles nt koos lastega või siis nende kõige lähedasemate inimestega või hoopis järjepidevalt treenides.
Naerukoolitusel me teeme harjutusi ja tegevusi, mis tekitavad meis naeru. Esialgu võivad need tunduda sunnitud, kuid regulaarselt praktiseerides muutub see loomulikuks ja vabastavaks ja neid harjutusi pidevalt tehes saab ära hoida stressi, tõsta oma energiasagedust ja olla lihtsalt positiivsem.k
Kuidas oma ellu rohkem naeru tuua?
- Otsi igapäevaelust väikseid hetki, mis sind naerma ajavad.
- Ole koos lõbusate inimestega.
- Osale naerukoolitusel.
- Naerata sagedamini.
- Ole avatud ja spontaanne.
- Leia aega lõõgastumiseks ja naudi hetki, mis sind õnnelikuks teevad.
- Harjuta regulaarselt naermist – alusta igapäevase naerurutiiniga!
Naer on suurepärane viis oma vaimse ja füüsilise tervise parandamiseks. See mitte ainult ei aita leevendada stressi ja tõsta meeleolu, vaid loob ka tugevamaid sotsiaalseid sidemeid ja toob ellu rohkem rõõmu.
Kui tahad teada, milliste naeruharjutustega oma heaolu tõsta, siis endale alla siit TASUTA video ja igapäevaseks meeldetuletuseks positiivsuse tõstmise afirmatsioonid.
Sorry, the comment form is closed at this time.