Jaga sõbraga!

Naer TORE põhikoolituse vahepalaks

Naera koos omadega!

Kõige parem ja mõnusam on naerda heade tuttavatega . Olgu selleks siis mõnus töökollektiiv või oma armas pere. Samas vahel tuleb naerda hoopis selleks, et inimesed tööl hoiaksid kokku või et tuntaks peres hoolimist ja hoidmist. Naer tuleb panna enda kasuks tööle!

Naeruteraapia – naerujooga – naerukoolitus (heal lapsel mitu nime) on suures osas ellu kutsutud selleks, et anda võimalus inimestele üheskoos teha seda kõige tavalisemat ja loomulikumat tegevust – naermist. Naer on meie loomulik osa, kuid tihtipeale oleme me selle enda sisse sügavale ära peitnud või on see kuidagi alla surutud.

Mis kasu ma naerukoolitusest saan?

Naeruteraapia annab kollektiividele võimaluse koos lõõgastuda. Kui on koos naerdud ja end vabalt tuntud, siis on lihtsam üheskoos ka probleeme lahendada. Boonusena annab naer võimaluse läheneda väljakutsetele hoopis uuel ja värskel moel. Naer paneb loovuse tööle.

Peale selle annab naer võimaluse ka tegeleda oma füüsilise heaoluga – naermine paneb vere kiiremini käima ja mõjub hästi südamele, peale selle lõõgastab ka kõiki siseelundeid. Tund aega naermist on füüsiliselt sama pingutustnõudev kui tund aega jooksmist – kui ei usu, siis proovi järele!

Naer töökohal!?

Vahel mõeldakse, et töökoha ei ole sobilik naerda, et see jätab inimestele väga kerge ja pealiskaudse mulje. Tegelikult on naer töökohal väga hea märk – see tähendab seda, et inimesed usaldavad üksteist, on loovad ja empaatilised. Uuringud näitavad, et huumorimeel on oluline omadus ja seda tuleks toetada – nali ja naer on märgiks pühendumusest, heaolust ja ka suurenenud tootlikkusest. Mõnusas õhkkonnas on ka ette tulevaid konflikte lihtsam lahendada.

Naerdes ei saa olla vihane

Naerdes keskendub inimene heale, kuna inimesele ei ole omane tunda mitut tunnet korraga, siis muutub inimene positiivsemaks. Hea tuju tekitamiseks piisab tegelikult isegi oma suunurkade kõrvade kohale toomisest – aju jaoks on see märk rõõmust ja õnnest ning nii hakkabki aju tootma endorfiine ja meeleolu läheb järjest ja järjest paremaks. Ka energiatase tõuseb naerdes.